בזכות ההאקעיתון בירושלים: נחשף יחס בעייתי בהסעות כלפי ילדי החינוך המיוחד

תושבת ירושלים שנרשמה להאקעיתון בנושא חינוך הביאה איתה סיפור מטריד על היחס הבעייתי שמעניקים נהגי אוטובוס לילדי החינוך המיוחד שהם מסיעים. כתבת גלי צה"ל חשפה את הפרשה ביומן הבוקר של התחנה


בחודש שעבר התנועה לעיתונות ציבורית ומועדון העיתונאים בירושלים השיקו סדרת האקעיתונים, שזוכים לתמיכת המודל הירושלמי של קרן ליכטאג ונערכים כחלק מאירועי "ברוטינה" של רשות הצעירים בעיריית ירושלים. מטרת ההאקעיתונים היא לאפשר לתושבי העיר להיפגש עם עיתונאים ולייצר ביחד איתם סיפורים עיתונאיים שיעלו לסדר היום הציבורי סוגיות ירושלמיות חשובות ויביא אותן לפרסום בכלי תקשורת בולטים.


בהמשך לקול קורא להאקעיתון הראשון, שהתמקד בנושאי חינוך, נרשמה לתהליך תושבת העיר ובאמתחתה סיפור מטריד על יחס בעייתי, לטענתה, שנהגי חברת הסעות מעניקים לילדי חינוך מיוחד. רכז פרויקט ההאקעיתונים, העיתונאי הירושלמי יוסי סעידוב, דיבר עם התושבת, עיבד איתה את הסיפור וחיבר בינה לבין אחת העיתונאית שנרתמו לתהליך ההאקעיתון, עשהאל פלד, הכתבת של גלי צה"ל בירושלים.


פלד בדקה את הפרטים לעומק, הצליבה את המידע וביקשה את תגובת חברת ההסעות ועיריית ירושלים. כתבתה שודרה היום בתוכנית "בוקר טוב ישראל", יומן הבוקר המואזן מאוד של גלי צה"ל.רוצים להתעדכן באירועי ההאקעיתון הבאים בירושלים? עקבו אחרי התנועה לעיתונות ציבורית בפייסבוק.

אנו תנועה חברתית שמטרתה לייצר עיתונות ששייכת לציבור, משרתת רק את הציבור ומערבת את הציבור בעשייה.
—‎

הצטרפו אלינו ויחד נשאל שאלות, נדרוש תשובות, נחשוף את האמת, נשנה את החברה הישראלית. ‎

תודה שהצטרפת! נהיה בקשר בקרוב.

הבדיקה חשפה: המדינה סיבסדה אבל נהגי המוניות גבו מחיר מופרז מנכים

הבדיקה חשפה: המדינה סיבסדה אבל נהגי המוניות גבו מחיר מופרז מנכים

יחד עם ״חיות כיס״: בדקנו מה קרה למפוטרות פולגת עשור אחרי

יחד עם ״חיות כיס״: בדקנו מה קרה למפוטרות פולגת עשור אחרי

כך תשעה צעירים יצרו מהתור לרופא כותרת ראשית בדה מרקר

כך תשעה צעירים יצרו מהתור לרופא כותרת ראשית בדה מרקר

כתבות נוספות